MARIANNA LIIK
composer
home bio audio concerts contact
en estMarianna Liik on pärit Hiiumaalt, kus alustas oma muusikaõpinguid viiuli erialal. 2017. aastal lõpetas ta heliloomingu magistriõppe Helena Tulve ja Margo Kõlari juhendamisel, 2014. aastal omandas Marianna samas koolis bakalaureusekraadi elektroakustilise kompositsiooni erialal, õppides Margo Kõlari ja Malle Maltise käe all.

Marianna Liik on kirjutanud muusikat orkestrile, ansamblitele, koorile ning elektroonilisi teoseid. Tema eriliseks huviks on elektrooniliste ja akustiliste väljendusvahendite ühendamisel tekkiv kõlamaailm. Liigi muusikat on esitanud Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Olari Elts, Uusinta Ensemble (Soome), Laura Remmel (vokaal), Theodor Sink (tšello), Eda Peäske (harf), Aare Tammesalus (tšello), Arvo Leibur (viiul), segakoor Noorus jt. Tema teosed on kõlanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sügisfestivalil, festivalil "Eesti muusika päevad" ja Mustjala Festivalil, aga ka Poolas, Saksamaal, USA-s. 2014. aastal etendus Telliskivi Loomelinnakus Marianna Liigi ja Sander Mölderi ühistööna ooper "Korduma kippuvad küsimused" Andra Teede libretole.

Marianna Liik pälvis Rahvusvahelisel heliloojate rostrumil 2013. aastal Prahas alla 30-aastaste kategoorias teise koha oma elektroonilise teosega "Mets". Novembris 2014 võitis ta Euroopa filmimuusika ja -heli festivalil "SoundTrack_Cologne 11" Westdeutscher Rundfunki filmimuusika preemia. Marianna Liik’ i ja Leika Leemetsa unikaalne projekt “Kommentaarium” Marianna autorikavaga oli 2016. aasta EK:Labori (Eesti Kontserdi uue publiku, muusikaekspordi ja haridusprogramm) võidutöö. Liik on osalenud Wim Henderickxi, Fausto Sebastiani, Daniele Bravi, Bryan Christiani, Niels Rosing-Schow, Ivan Fedele jt meistrikursustel.