BIOGRAPHY
EST / EN

Marianna Liik lõpetas 2017. aastal heliloomingu magistriõppe Helena Tulve ja Margo Kõlari juhendamisel, 2014. aastal omandas ta samas koolis bakalaureusekraadi elektroakustilise kompositsiooni erialal, õppides Margo Kõlari ja Malle Maltise käe all. 2017–2018 täiendas ta end Antwerpeni Kuninglikus Konservatooriumis (Koninklijk Conservatoire Antwerpen) Wim Henderickxi õpilasena.

Marianna Liik on kirjutanud muusikat orkestrile, ansamblitele, koorile ning elektroakustilisi teoseid. Tema eriliseks huviks on elektrooniliste ja akustiliste väljendusvahendite ühendamisel tekkiv kõlamaailm. Liigi muusikat on esitatud mitmetel festivalidel nii Eestis kui ka USAs, Poolas, Saksamaal, Venemaal, Austraalias, Sveitšis, Hiinas.

Marianna Liik pälvis Rahvusvahelisel heliloojate rostrumil 2013. aastal Prahas alla 30-aastaste kategoorias teise koha oma elektroonilise teosega "Mets". Novembris 2014 võitis ta Euroopa filmimuusika ja -heli festivalil "SoundTrack_Cologne 11" Westdeutscher Rundfunki filmimuusika preemia. 2017. aastal pälvis Liik Luzerni Festivali Akadeemia noore helilooja auhinna “Roche Young Commissions”.

Photo: Maarja Liik